Prognoza pogody na dziś

Jak informuje IMGW, nad Europą północną dominować będzie rozległy i dość głęboki niż z centrum nad Norwegią, od Półwyspu Iberyjskiego po zachodnią Ukrainę rozciągać się będzie strefa obniżonego ciśnienia, słabe wyże obejmą tylko zachodnią Francję oraz Półwysep Bałkański, wschodnią Ukrainę i Rosję. Polska będzie na skraju niżu znad Norwegii, w chłodnym polarno-morskim powietrzu, napływającym z zachodu.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 997 hPa i będzie się wahać.

We wtorek na Górnym Śląsku, w Małopolsce, na Kielecczyźnie, Podkarpaciu, krańcach południowych Mazowsza i południu Lubelszczyzny zachmurzenie duże, początkowo miejscami umiarkowane, okresami, głównie po południu przelotne opady deszczu, możliwe burze. Prognozowana wysokość opadu w czasie burz do 15 mm. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże i miejscami przelotne opady deszczu, a na wybrzeżu wschodnim oraz Warmii możliwe również burze. Temp. maks. od 19 do 22 st., jedynie na południowym wschodzie cieplej, od 22 do 25 st. Wiatr na wybrzeżu dość silny, w porywach do 70 km/h, południowo-zachodni. Na pozostałym obszarze kraju wiatr południowo-zachodni i południowy, słaby i umiarkowany, na północy kraju oraz w rejonach burz w porywach do 60 km/h.

W nocy z wtorku na środę od Małopolski i Podkarpacia, przez Lubelszczyznę i wschód Mazowsza po południe Podlasia zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i początkowo zanikające przelotne opady deszczu, po północy w dolinach mgły, lokalnie ograniczające widzialność do 200 m. Na północnym zachodzie kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i okresami przelotne opady deszczu, a na wybrzeżu wschodnim możliwe także burze. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie małe, miejscami umiarkowane. Temp. min. od 9 do 13 st. Wiatr południowo-zachodni, na południu kraju słaby, na pozostałym obszarze umiarkowany, porywisty, a na wybrzeżu dość silny, w porywach do 75 km/h.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, przejściowo w godzinach popołudniowych wzrastające do dużego i przelotne opady deszczu. Temp. maks. 21 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. min. 12 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni.

PAP

drukuj