fot. sxc.hu

Zachmurzenie duże i przelotne opady deszczu ze śniegiem

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia oraz częściowo Skandynawia będą w zasięgu wyżu z rejonu Wysp Brytyjskich. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą niże. Polska znajdzie się pod wpływem niżu, którego ośrodek przemieści się znad Bałtyku nad Litwę.

Z północy napływać będzie arktyczna masa powietrza. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 996 hPa i będzie szybko rosło. We wtorek w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu, początkowo miejscami deszczu ze śniegiem. Możliwe lokalne burze oraz opady krupy śnieżnej.

W górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 6 st. do 10 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, na wybrzeżu dość silny i silny, porywisty, północno-zachodni i północny. Porywy wiatru od 50 km/h na wschodzie Polski do 70 km/h na zachodzie i wybrzeżu. W nocy z wtorku na środę na północnym zachodzie Polski zachmurzenie małe i umiarkowane.

Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu lub deszczu ze śniegiem. W górach opady śniegu, przyrost pokrywy śnieżnej do 10 cm. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze od 0 st. do 2 st., na wschodzie do 3 st., a na wybrzeżu do 4 st. Na północnym zachodzie przygruntowe przymrozki do -2 st.

Wiatr na zachodzie kraju słaby i umiarkowany, na pozostałym obszarze umiarkowany, miejscami porywisty, a na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, w porywach do 55 km/h, północno-zachodni i północny. W środę na północnym zachodzie Polski zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, okresami przelotne opady deszczu, rano miejscami deszczu ze śniegiem. Najwięcej opadów na południu kraju.

W rejonach podgórskich opady deszczu ze śniegiem, a w górach śniegu. Temperatura maksymalna od 6 st., 8 st. na wschodnie, południu oraz we wschodniej części wybrzeża do 9 st., 11 st. w centrum i na zachodzie kraju. Wiatr przeważnie umiarkowany, północno-zachodni i północny. W Warszawie we wtorek Zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu, możliwa burza. Temperatura maksymalna 9 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 2 st. Wiatr na ogół umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni. W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 8 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

PAP

drukuj