Prognoza pogody na 17 i 18 marca

Jak podaje IMGW, Skandynawia, kraje bałtyckie, częściowo Europa Środkowa oraz Wyspy Brytyjskie będą w zasięgu rozległego wyżu z centrum nad Norwegią. Na pozostałym obszarze dominować będą niże. Polska będzie pod wpływem wspomnianego wyżu. Cały obszar kraju będzie w mroźnym powietrzu pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie rosnąć.

W sobotę w północnej części kraju zachmurzenie małe, miejscami umiarkowane lub duże. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże, miejscami opady śniegu. Temperatura maksymalna od -5 st. do -1 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, na wybrzeżu do 75 km/h, północno-wschodni i wschodni. W rejonach występowania opadów śniegu wiatr powodować będzie zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy z soboty na niedzielę na północy i w centrum zachmurzenie małe, miejscami umiarkowane, na południu duże i tam miejscami opady śniegu. Temperatura minimalna od -12 st. do -9 st. na wschodzie i południu, na pozostałym obszarze od -9 st. do -5 st. Wiatr północno-wschodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 55 km/h, na południowym wschodzie do 65 km/h, nad morzem do 70 km/h, w Karpatach do 100 km/h. W rejonach występowania opadów śniegu wiatr powodować będzie zawieje i zamiecie śnieżne.

W niedzielę na przeważającym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Na południu i wschodzie zachmurzenie umiarkowane i duże, okresami opady śniegu. Temperatura maksymalna na północy od -3 st. do 1 st., w centrum i na południu od -8 st. do -4 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, osiągający w porywach do 60 km/h, północno-wschodni i wschodni.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie duże. Możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna -4 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 55 km/h, północno-wschodni. W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna -9 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 55 km/h, północno-wschodni. W niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna -3 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, północno-wschodni i wschodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl