fot. Paweł Palembas

Nadchodzi lekkie ochłodzenie

Jak informuje IMGW, Europa będzie pod wpływem rozległego i płytkiego niżu z ośrodkami w rejonie Zatoki Fińskiej, Zatoki Biskajskiej i Morza Czarnego. Tylko Skandynawia będzie w zasięgu wyżu znad Morza Norweskiego. Polska będzie pod wpływem niżu z rejonu Zatoki Fińskiej, a z północy na południe kraju będzie się przemieszczał chłodny front atmosferyczny z nim związany. Za frontem, od północnego zachodu, rozbuduje się klin wyżu z centrum nad Morzem Norweskim. Powietrze polarne morskie pozostanie na południu kraju, a nad tereny północne zacznie napływać powietrze pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i będzie nieznacznie wzrastało.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Na północy i krańcach południowo-wschodnich miejscami przelotne opady deszczu, na Pomorzu i Mazurach możliwy także deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 6 st. na północy, około 10 st. w centrum, do 16 st. na Śląsku Opolskim; chłodniej gdzieniegdzie nad morzem: od 4 st. do 5 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu kraju okresami porywisty, w Tatrach porywy do 60 km/h, północno-wschodni i północny.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na krańcach północnych i południowych duże. Na północnym wschodzie i Pomorzu Wschodnim miejscami przelotne opady deszczu ze śniegiem, na południu Podkarpacia i Małopolski opady deszczu, a wysoko w Tatrach śniegu. Temperatura minimalna od -3 st. gdzieniegdzie w centrum, na Podlasiu i Pomorzu do 4 st. na krańcach południowo-wschodnich; na północnym wschodzie przy gruncie możliwe spadki temperatury do -6 st. Wiatr słaby i umiarkowany, w Tatrach porywy do 60 km/h, z kierunków północnych.

W środę zachmurzenie umiarkowane i duże. Na północy kraju opady deszczu i deszczu ze śniegiem, na południowym wschodzie deszczu, a wysoko w Tatrach śniegu. Temperatura maksymalna od 5 st. na północy, około 8 st. w centrum, do 12 st. miejscami na południowym zachodzie i wschodzie; chłodniej gdzieniegdzie na wybrzeżu i Pomorzu Wschodnim: od 3 st. do 4 st. Wiatr na ogół umiarkowany, w Tatrach porywy do 60 km/h, z kierunków północnych.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna 11 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północny. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna -2 st. Wiatr przeważnie słaby, północny i północno-wschodni. W środę w stolicy zachmurzenie na ogół umiarkowane. Temperatura maksymalna 9 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl