fot. Paweł Palembas

Zachmurzenie na ogół małe i umiarkowane

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia i centralna będą pod wpływem wyżu z centrami nad południowo-wschodnią Polską i Morzem Śródziemnym. Na pozostałym obszarze dominować będą niże. Polska znajdzie się pod wpływem wspomnianego wyżu.

W dzień wzdłuż zachodniej granicy kraju zaznaczy się wpływ rozmywającego się ciepłego frontu atmosferycznego, związanego z niżem znad Morza Norweskiego. Będziemy w polarno-morskiej masie powietrza, w nocy jeszcze w chłodnej, a w dzień cieplejszej, napływającej z zachodu.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1018 hPa.

W czwartek w kraju zachmurzenie na ogół małe i umiarkowane, tylko rano i przed południem na zachodzie i południowym zachodzie oraz po południu na wybrzeżu wschodnim miejscami zachmurzenie duże. Temp. maks. od 12 do 14 st., tylko na wybrzeżu, Suwalszczyźnie i na Podhalu nieco niższa 10, 11 st. Wiatr przeważnie słaby, na wybrzeżu wzmagający się do umiarkowanego i dość silnego, południowy i południowo-zachodni.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie umiarkowane i duże. Na północy i na południu miejscami silne zamglenia. Na południu lokalnie mgły, ograniczające widzialność do 300 m. Temp. m.in. od około 3 st. w centrum, do 5, 6 st. na zachodzie i wybrzeżu, tylko w obszarach podgórskich od 0 do 2 st. Wiatr na ogół słaby, tylko na wybrzeżu okresami umiarkowany, zmienny, z przewagą zachodniego i południowo-zachodniego.

W piątek na ogół zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na południowym zachodzie okresami duże i tam po południu miejscami możliwe słabe, przelotne opady deszczu. Temp. maks. od 13, 15 st. na północy, od 15 do 17 st. w centrum, od 16 do 18 st. na południu, tylko w rejonie Zatoki Gdańskiej i na Podhalu niższa od 8 do 12 st. Wiatr na ogół słaby, zmienny, z przewagą zachodniego, tylko na zachodnim Pomorzu południowy.

W czwartek w Warszawie zachmurzenie małe. Temp. maks. 13 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie przeważnie zachmurzenie umiarkowane. Temp. min. 3 st. Wiatr słaby, zachodni. W piątek zachmurzenie umiarkowane. Temp. maks. 16 st. Wiatr słaby, zachodni.

PAP

drukuj