fot. R. Sobkowicz/Nasz Dziennik

Kolejna rozprawa przeciwko ks. abp. Michalikowi

W południe, w przemyskim sądzie odbędzie się kolejna rozprawa przeciwko ks. abp. Józefowi Michalikowi. Autorką pozwu jest zadeklarowana feministka Małgorzata Marenin, która zarzuca ks. Arcybiskupowi rzekome pomówienie i poniżenie jej w opinii publicznej.

Chodzi o treść kazania wygłoszonego przez ks. Arcybiskupa 16 października 2013 r. we Wrocławiu. Metropolita przemyski stanął w obronę rodziny i skrytykował ideologię gender.

Poseł Małgorzata Sadurska z Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski mówi, że sytuacja, w której niektóre środowiska starają się zakneblować usta Kościołowi, jest bardzo niebezpieczna.

– Słowa ks. abp. Józefa Michalika, które rozwścieczyły jedną osobę, są niczym innym, jak słowami głoszenia prawdy i katolickiej nauki społecznej. Kościół ma nie tylko ewangelizować, nie tylko przekazywać naukę, ale również opierać się i uczyć wiernych zasad katolickiej nauki społecznej. Nie może być tak, żeby marginalne mniejszości nakazywały naszym hierarchom, co i w jaki sposób mają mówić. Niedopuszczalne jest to, żeby w Polsce panował taki trend, że to indywidualne osoby będą zaskarżały naszych hierarchów za to, co mówią z ambon kościołów – podkreśla poseł Małgorzata Sadurska.    

Swoje poparcie dla ks. abp. Józefa Michalika wyrazili posłowie i senatorowie z chrześcijańskich zespołów parlamentarnych, a takie kapłani, organizacje katolickie i wierni.


RIRM/TV Trwam News

drukuj