Feministka skarży do sądu ks. abp. Józefa Michalika

Zadeklarowana feministka Małgorzata Marenin złożyła akt oskarżenia do sądu przeciw ks. abp. Józefowi Michalikowi o rzekome pomówienie jej i poniżenie w opinii publicznej.

„Wiele dziś się mówi i słusznie o karygodnych nadużyciach dorosłych wobec dzieci. Tego rodzaju zła nie wolno tolerować, ale nikt nie odważy się pytać o przyczyny, żadna stacja telewizyjna nie walczy z pornografią, z promocją fałszywej, egoistycznej miłości między ludźmi. Nikt nie upomina się za dziećmi cierpiącymi przez brak miłości rozwodzących się rodziców, a to są rany bolesne i długotrwałe. Na naszych oczach następuje promocja nowej ideologii gender. Już kilkanaście najważniejszych uniwersytetów w Polsce wprowadziło wykłady z tej nowej i niezbyt jasnej ideologii, której programową radę stanowią najbardziej  agresywne polskie feministki, które od lat szydzą z Kościoła i etyki tradycyjnej, promują aborcję i walczą z tradycyjnym modelem rodziny i wierności małżeńskiej” powiedział abp Michalik.

To właśnie te słowa stały się solą w oku feministki, która wniosła oskarżenie do sądu we Wrocławiu. Po uchyleniu sprawy kobieta odwołała się od orzeczenia sądu i ponownie wniosła oskarżenie. Pozew jest bezzasadny – podkreśla mecenas Andrzej Matusiewicz.

– Nasz Arcypasterz wypowiedział się ogólnie o sytuacji – jakie szkody moralne i wszystkie inne przynoszą rozwody dla dzieci rozwiedzionych małżonków – a zatem takie powództwo jest tylko próbą wywołania wielkiego zamieszania – wyjaśnia mecenas.

Nie da się ukryć, że jest to także personalny atak na ks. abp. Józefa Michalika – mówi ks. Bartosz Rajnowski, kanclerz Kurii Metropolitalnej w Przemyślu.

– Ataki, o które pan pyta, są konsekwencją bezkompromisowej jasnej postawy Księdza Arcybiskupa wobec funkcji, którą sprawuje – zaznacza ks. Bartosz Rajnowski.

Specjalny apel w obronie Księdza Arcybiskupa wystosowali księża biskupi pomocniczy archidiecezji przemyskiej. Zachęcają oni wiernych do modlitewnej solidarności z Pasterzem Kościoła  przemyskiego.

„W sytuacji przegłosowanej przez Sejm Konwencji o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej, będącą ukrytym sposobem promowania ideologii gender, tamte słowa naszego Pasterza okazały się prorocze. Jak się dowiadujemy, z czwartkowego wydarzenia chce się uczynić medialny zamęt, co tym bardziej potęguje dotkliwe ataki na osobę naszego Pasterza”zaznaczają księża biskupi.

– Na pewno potrzebne są nasze słowa poparcia, a także nieustająca modlitwa – zarówno za Księdza Arcybiskupa, jak i za wszystkich kapłanów, którzy są tak często i bezpodstawnie atakowani – podkreśla Halina Szydełko, prezes Akcji Katolickiej w Polsce.

Ze swoim ks. Arcybiskupem solidaryzują się wierni archidiecezji przemyskiej.

– Zawsze prawda jest niewygodna i uważam, że kto jak kto, ale Kościół musi zawsze bronić prawd podstawowych i absolutnie jestem po stronie Księdza Arcybiskupa i tych wartości, które są dla nas najważniejsze i podstawowe – mówi pani Stanisława, mieszkanka Przemyśla.

– Ksiądz Arcybiskup jest najwspanialszym człowiekiem w naszej archidiecezji. To dobry pasterz i wspaniały człowiek – stwierdza pani Helena, mieszkanka Przemyśla.

Postawa ks. abp. Michalika jest dla wielu osób przykładem i zachętą do działania.

– On często bierze na siebie ciężar walki o prawdę, o wierność chrześcijańskim zasadom. Dzięki temu my nabieramy ducha i mocy do tego, aby – jeżeli jest taka możliwość – jawnie i otwarcie te prawdy głosić – mówi Stanisław Radyk, prawnik.

Swoje poparcie dla ks. abp. Józefa Michalika wyrazili także posłowie i senatorowie z parlamentarnych zespołów chrześcijańskich. Politycy sprzeciwiają się działaniom zmierzającym do ograniczenia nauczycielskiej misji Kościoła Katolickiego w Polsce.

Jak wskazują, „oskarżanie Metropolity w związku z wykonywaniem przez niego posługi słowa, jest próbą ograniczenia wolności w sprawowaniu tej posługi”. Co więcej, tego rodzaju działania godzą w fundamentalne wartości Konstytucji oraz w postanowienia Konkordatu zawartego między Stolicą Apostolską a RP.

Rozprawa przeciwko ks. abp Józefowi Michalikowi odbędzie się w najbliższy czwartek 12 marca w przemyskim sądzie.

 

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl