fot. PAP/Rafał Guz

Ks. abp J. Michalik: Do dziś nie mogą przebaczyć Janowi Pawłowi II, że stawiał sobie i innym wymagania moralne w życiu osobistym i społecznym

Bronimy prawdy o człowieku, który całe życie poświęcił służbie Bogu i ludziom (…). Zdumiewa i budzi wdzięczność niespożyty trud nad rozmodleniem i promocją społecznej nauki Kościoła, jakie podejmuje Radio Maryja, TV Trwam i radia diecezjalne – podkreślał ks. abp Józef Michalik, arcybiskup senior archidiecezji przemyskiej, podczas homilii wygłoszonej w Niedzielę Palmową w archikatedrze warszawskiej. Msza św. kończyła odbywający się w stolicy Narodowy Marsz Papieski.  

W Niedzielę Palmową otwierającą w Kościele Wielki Tydzień, przypada również 18. rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Z tej okazji w stolicy odbył się Narodowy Marsz Papieski, w którym wzięło udział kilkadziesiąt tysięcy osób. Przemarsz zakończyła Msza św. w archikatedrze warszawskiej pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. abp Józef Michalik, arcybiskup senior archidiecezji przemyskiej.

– Jan Paweł II nie potrzebuje obrony, to my jej potrzebujemy, aby w sobie wzbudzić i obronić przekonanie, że warto być dobrym, że trzeba bronić prawdy o człowieku, bo może kiedyś i nas ktoś będzie miał okazję bronić. Głoszenie prawdy bywa często demaskowaniem ukrytych ideologicznych interesów i zamiarów. Ten Papież miał odwagę wielokrotnie przestrzegać przed faktem, że i dziś czynne są i aktywne struktury zła, czyli całe strategiczne systemy, którym trzeba odważnie stawiać czoła budując struktury prawdy, dobra i rozumu. To ci ludzie aż do dziś nie mogą mu przebaczyć tego, że stawiał sobie i innym wymagania moralne w życiu osobistym i społecznym (…). Dzisiaj doczekaliśmy czasów, że o tym, co i jak należy załatwiać w sprawach sumienia, chcą decydować niektóre krzykliwe antyreligijne agencje medialne. Nie wszyscy, ale liczni dziennikarze. Widzimy, że dziś starożytne zasady o domniemaniu niewinności (…). przestały obowiązywać. Dziś trzeba udowadniać niewinność – wskazał ks. abp Józef Michalik.

Arcybiskup senior archidiecezji przemyskiej w dalszej części homilii zwrócił uwagę na podmioty, które są nadzieją naszej ojczyzny.

– Nadzieją jest Akcja Katolicka, Męski Różaniec, Droga Neokatechumenalna i zaangażowanie w formację wiary licznych ruchów duchowości. Oddechem Kościoła jest też Caritas Polska. Zdumiewa i budzi wdzięczność niespożyty trud nad rozmodleniem i promocją społecznej nauki Kościoła, jakie podejmuje Radio Maryja, TV Trwam i radia diecezjalne. Nadzieją Kościoła i Polski są wszyscy ludzie dobrej woli, którzy potrafią bronić wartości i przywiązania do zdrowej polskiej tradycji – zaznaczył duchowny.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl