fot. M. Marek/Nasz Dziennik

Kolejna pikieta w obronie Mary Wagner

Przed Ambasadą Kanady w Warszawie trwa pikieta w obronie Mary Wagner – Kanadyjki skazanej na karę więzienia za działalność pro-life.

Manifestację poprzedziła Msza św. sprawowana w intencji dzieci poczętych, Mary Wagner, a także innej obrończyni życia – Lindy Gibbons. Eucharystia sprawowana była w kościele pod wezwaniem św. Aleksandra.

Członkowie Fundacji Pro – Prawo do Życia oraz zwolennicy ruchów pro-life chcą zamanifestować swoje przywiązanie do tradycyjnych wartości takich jak obrona życia dzieci poczętych. Upomną się także o wolność dla Mary Wagner, która odsiaduje karę więzienia za to, że w pobliżu klinik aborcyjnych modliła się i namawiała kobiety do urodzenia dziecka.

To kolejna tego typu pikieta organizowana na terenie całej Europy. Jej termin jednak nie jest przypadkowy. Dziś do naszego kraju z wizytą ma przybyć premier Kanady Stephen Harper. Polscy obrońcy życia mają nadzieję, że odpowie w końcu na ich postulaty przedstawione w skierowanym do niego kilka miesięcy temu liście.

Według kanadyjskiego prawa, dzieci nienarodzone nie spotykają się z jakąkolwiek ochroną państwa. Kanada legalnie dopuszcza tzw. aborcję, nie stosując żadnych ograniczeń. Funkcjonowanie placówek aborcyjnych uważane jest za działalność gospodarczą.

TV Trwam News/RIRM

drukuj