fot. twitter.com/Sankt_Kalwaria

Sanktuaria w Kalwarii Zebrzydowskiej i Krakowie-Łagiewnikach przygotowały filmy o św. Janie Pawle II

Sanktuaria Pasyjno-Maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej i Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II przygotowały cykl czterech filmów pod wspólnym tytułem „Pokój Wam!”, prezentujący duchową drogę Papieża.

„W poniedziałek 18 maja – w setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II – sanktuaria symbolicznie podarują dostojnemu jubilatowi ten szczególny dar. Dokument prezentuje duchową drogę św. Jana Pawła II, który rozważając mękę i śmierć Chrystusa, od pustego grobu prowadzi ludzkość do Bożego Miłosierdzia” – poinformowała Małgorzata Pabis, rzecznik Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Pierwszy film, który nosi tytuł „Przedziwna rzecz te dróżki” będzie można oglądnąć w mediach społecznościowych obu sanktuariów w poniedziałek o godz. 9.00. W dokumencie o. Konrad Cholewa, kustosz z Kalwarii Zebrzydowskiej i ks. Zbigniew Bielas, kustosz z Łagiewnik – opowiadają o duchowej drodze Karola Wojtyły.

„Na tych przedziwnych dróżkach – dróżkach kalwaryjskich i drogach miłosierdzia – kształtowało się kapłańskie powołanie młodego Karola Wojtyły” – mówił ks. Zbigniew Bielas.

„Na kalwaryjskich dróżkach przeplatają się drogi naszego codziennego życia z tymi drogami Bożymi i to Karol Wojtyła doskonale wiedział. Skoro wrócił do tego wędrowania po kalwaryjskich dróżkach już jako papież, to na pewno te kalwaryjskie dróżki, to, co wyniósł w swoim sercu z tego miejsca, zostało w jego sercu na zawsze” – dodał o. Konrad Cholewa.

Kolejne części cyklu będą publikowane w mediach społecznościowych obu sanktuariów: 18 czerwca, 18 lipca i 18 sierpnia.

PAP

drukuj