fot. PAP

Pasterze Kościoła stają w obronie życia, rodziny i religii

O obronę fundamentalnych wartości, takich jak życie, rodzina i religia – apelowali podczas homilii w Niedzielą Zmartwychwstania Pańskiego księża biskupi w Polsce.

To nie przypadek, że właśnie w tych czasach wartości te są tak bardzo atakowane – wskazał podczas Mszy Św. rezurekcyjnej w Przemyślu przewodniczący KEP ks. abp Józef Michalik.

Audio MP3
Pobierz

Przewodniczący KEP powiedział też, że Europę trapi kryzys nie tylko ekonomiczny, ale kryzys tożsamości, ponieważ odcina ona swoje korzenie etyczne, które wynikają z Ewangelii. Życie stało się relatywne, straciło dla nas głębszy sens – zaznaczył ksiądz arcybiskup.

Chrześcijanin jednak powinien się temu przeciwstawić. „Kościół, czyli każdy z nas, ochrzczonych, ma mieć odwagę bycia chrześcijaninem na zewnątrz, bycia chrześcijaninem świadectwa wiary – podkreślił ks. abp Michalik.

Audio MP3
Pobierz

Gdy obchodzimy święta Zmartwychwstania Pańskiego, święto życia winniśmy kolejny raz upomnieć się o prawo do życia, zwłaszcza dla istot bezbronnych, niewinnych, poczętych dzieci – apelował ks. bp Ignacy Dec.

Podczas Mszy Św. rezurekcyjnej w katedrze świnickiej ordynariusz diecezji przypomniał, że obrona wartości życia leżała na sercu błogosławionemu Ojcu św. Janowi Pawłowi II, a także jego następcom.

Audio MP3
Pobierz

Kościół już wielokrotnie wyraził sprzeciw wobec procedury in vitro, wskazując, że jedno życie ludzie uzyskuje się tam kosztem setek, czy tysięcy innych istnień ludzkich – przypomniał ks. bp Ignacy Dec. Dodał, że jest to niemoralne i niedopuszczalne.

RIRM

drukuj