Uroczystość Narodzenia Pańskiego

Święta Bożego Narodzenia zawierają w sobie niezwykle bogatą treść, do której dotarcie prawdziwe i pełne jest właściwie na tej Ziemi niemożliwe – mówi ks. abp Józef Michalik.

Metropolita Przemyski dodaje, że do treści tej możemy się zbliżyć i poznać ją dzięki wierze, dzięki temu, co mówił nam Jezus, co mówili nam świadkowie.

Ks. arcybiskup stwierdza też, że Święta Bożego Narodzenia zawijają ją w piękne tradycje, a tradycje te mają swoją wartość. Kryje się za nimi głęboka treść o przesłaniu Bożym. To przesłanie na pierwszym miejscu zawiera prawdę o godności człowieka – zaznacza były przewodniczący KEP.

– Człowiek jest wart miłości Bożej, bo na ten świat przychodzi Boży Syn i staje się człowiekiem – staje się bliski każdemu człowiekowi. To przesłanie do nas, żebyśmy na każdego człowieka próbowali patrzeć oczyma Bożymi, żebyśmy widzieli w drugim człowieku brata. I dlatego zostawiamy to puste miejsce przy stole wigilijnym – dla każdego, przypadkowego, bezdomnego człowieka – mówił ks. abp Józef Michalik.

Ks. abp Józef Michalik zachęca, żeby w te Święta nie składać pustych życzeń, unikać pustych słów. Życzenia nasze stają się pełne i głębokie treścią, jeśli za nimi stoi prawda słów, naszego życia oraz prawda wiary i modlitwy dodaje.

 

RIRM

 

drukuj