Sąd umorzył postępowanie przeciwko ks. abp. Józefowi Michalikowi

Wrocławski sąd umorzył postępowanie z prywatnego aktu oskarżenia, który działaczka ruchu feministycznego wniosła przeciwko przewodniczącemu KEP ks. abp. Józefowi Michalikowi – poinformowała jedna ze stacji telewizyjnych.

Sprawa dotyczyła homilii, jaką Ksiądz Arcybiskup wygłosił podczas Mszy św. z okazji obchodów 90. urodzin ks. kard. Henryka Gulbinowicza.

Media mainstreamowe cytowały wyrwany z kontekstu fragment kazania przewodniczącego KEP ks. abp. Józefa Michalika, oskarżając go o to, że tłumaczy dorosłych, którzy dopuszczają się nadużyć wobec dzieci. Feministka Małgorzata Marenin, działająca w świętokrzyskich strukturach Twojego Ruchu napisała, że ks. abp Michalik pomówił ją: jako osobę po rozwodzie, wychowującą dziecko w niepełnej rodzinie.

Według niej, w homilii Przewodniczący KEP wskazał jako współodpowiedzialne za zjawisko pedofilii „agresywne feministki” oraz rodziców decydujących się na rozwód. Tymczasem Ksiądz Arcybiskup w swoich słowach jasno potępił pedofilię. Zwrócił przy tym uwagę, że nikt nie odważy się pytać o jej przyczyny; żadna stacja telewizyjna nie walczy z pornografią, z promocją fałszywej, egoistycznej miłości między ludźmi.

Ks. bp Ignacy Dec, pasterz diecezji świdnickiej przypomina, że Ksiądz Arcybiskup w homilii postawił bardzo trafną diagnozę, co nie spodobało się niektórym środowiskom. To, że sprawa trafiła do sądu jest oburzające. Jak mówi Ksiądz Biskup wolność religijna, wyznania, wypowiedzi jest fundamentem każdej innej wolności.

– Jeżeli ta wolność jest ograniczana, to także inne formy wolności są ograniczane. Powinno nam zależeć na tym, żeby wolność religijna, wolność wypowiedzi i nauczania Kościoła nie podlegały cenzurze, tylko żeby one były wypowiadane na zasadzie autonomii, którą Kościół się cieszy i która także jest zapewniona w Konstytucji – mówił ks. bp Ignacy Dec.

Przypomnijmy, że obronie ks. abp. Józefa Michalika stanęli, księża biskupi, wiele środowisk naukowych, politycznych  i stowarzyszeń katolickich.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl