Dramat zakłamywania społeczeństwa

„Dzisiejsza rzeczywistość daje nam wielkie szanse, ale też niesie wielkie niebezpieczeństwa”- mówił w homilii podczas Pasterki ks. abp Józef Michalik. Odniósł się m.in. do podpisanej Konwencji ws. tak zwanej przemocy wobec kobiet.

To jest dramat zakłamywania społeczeństwa – mówił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

– Bardzo liczne pisma kolorowe i programy telewizyjne (nie wszystkie) wmawiają nam, że ideałem jest zdrada małżeńska. Dziś głównym tematem jest przemoc wobec kobiet. Ta przemoc to niby wyraz kultury polskiej. To wielkie kłamstwo, które przejęliśmy z UE poprzez przyjęcie tej uchwały. Kłamstwo, że kultura, tradycja, religia rodzą przemoc. Niech mi pokaże któryś z tych co wymyślili to wielkie kłamstwo – gdzie Kościół zachęca do przemocy? – pytał ks. abp Józef Michalik.

Metropolita przemyski akcentował także, że dziś jesteśmy świadkami ataków na tradycyjny model rodziny.

– Jest wyraźny atak na tradycyjny model rodziny, złożony z jednego mężczyzny i jednej kobiety, rodziny wielodzietnej. Myślę, że jest też ofensywa antykultury. Jesteśmy świadkami w wielu programach telewizyjnych tzw. kulturalnych, że błazen staje się bohaterem, błazen zajmuje miejsce mędrca, nauczyciela, kapłana. Wszystko mu wolno. Piana na ustach staje się wzorem niejednego działacza politycznego, bezkarnie może obrażać innych ludzi – powiedział ks. abp Józef Michalik.

Homilia ks. abp Józefa Michalika.


Pobierz Pobierz

RIRM  

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl