fot. Biuro Prasowe KEP

Parlamentarne zespoły poparły ks. abp. Michalika

Posłowie i senatorowie z  parlamentarnych zespołów chrześcijańskich wyrazili swoje poparcie dla ks. abp Józefa Michalika, metropolity przemyskiego. Zespoły przeciwdziałania ateizacji oraz członkowie i sympatycy Ruchu Światło-Życie, Akcja Katolicka oraz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich opublikowały stanowisko w tej sprawie.

Chodzi o bezzasadne oskarżenia i pozwy sądowe ze strony feministek i lewackich środowisk w związku z treścią wygłoszonych kazań i homilii. Politycy w liście sprzeciwiają się działaniom zmierzającym do ograniczenia nauczycielskiej misji Kościoła katolickiego w Polsce.

Jak wskazują, „oskarżanie Metropolity w związku z wykonywaniem przez niego posługi słowa, jest próbą ograniczenia wolności w sprawowaniu tej posługi”. Co więcej, tego rodzaju działania godzą w fundamentalne wartości Konstytucji RP oraz w postanowienia Konkordatu zawartego między Stolicą Apostolską a Polską.

Różne tak zwane feministki reprezentujące skrajną lewicę składają pozwy do sądów, do prokuratury przeciwko księdzu arcybiskupowi Michalikowi za jedno z jego kazań, które wygłosił. Po pierwsze, każdy w Polsce ma prawo do wypowiadania swoich przekonań i sugestii. Szczególną rolą naszych kapłanów, w tym księży biskupów, jest to, aby także z ambony mówić, że grzech jest grzechem i napiętnować ten grzech, a ludzi grzeszących upominać. Odbieranie dzisiaj jednemu z arcybiskupów prawa do tego, może za chwilę skończyć się tym, że to prawo będzie zabrane wszystkim naszym hierarchom, kapłanom. Musimy się temu mocno przeciwstawiać – podkreśla Andrzej Jaworski, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski.

Autorami listu są Parlamentarny Zespół ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski oraz Członkowie i Sympatycy Ruchu Światło-Życie, Akcji Katolickiej oraz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

Posłowie zaapelowali także do władz państwowych,  katolików i ludzi dobrej woli, aby przeciwstawiali się takim działaniom środowisk lewackich i feministycznych.

***

Stanowisko Parlamentarnego Zespółu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski, Parlamentarnego Zespółu Członków i Sympatyków Ruchu Światło-Życie, Akcji Katolickiej oraz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich [zobacz]

RIRM

drukuj