fot. PAP/EPA

Polska znajdzie się na skraju wyżu znad Skandynawii

Jak informuje IMGW, południowa i zachodnia Europa będzie pod wpływem niżów z ośrodkami nad Włochami i Zatoką Biskajską. Pozostałe obszary kontynentu będą obejmowały wyże z centrami nad Skandynawią i północno-zachodnią Rosją. Polska znajdzie się na skraju wyżu z centrum nad Skandynawią, w powietrzu polarnomorskim, na zachód kraju przemieszczać się będzie płytka zatoka niżowa z ciepłym frontem atmosferycznym. 

Dziś na zachodzie i południu kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze duże z większymi przejaśnieniami, miejscami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 7 do 11 st. na Pomorzu i w kotlinach górskich, od 10 do 14 st. na przeważającym obszarze, od 13 do 16 st. na północnym wschodzie. Wiatr słaby, nad morzem okresami umiarkowany, północno-wschodni i wschodni.

W nocy z czwartku na piątek na północnym wschodzie i na wschodnim Pomorzu zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze umiarkowane i duże, miejscami słabe opady deszczu lub mżawki, lokalnie silne zamglenia z widzialnością do 1000 m, na południu mgły z widzialnością do 200 m. Temperatura minimalna wyniesie od 0 do 2 st. w kotlinach górskich, od 2 do 5 st. na pozostałym obszarze. Wiatr słaby, na północy okresami umiarkowany i porywisty, północno-wschodni.

W Warszawie dziś zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna – 12 st. Wiatr słaby, wschodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane. Temp. min. 4 st. Wiatr słaby, północno-wschodni.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie rosło.

RIRM/PAP

drukuj