Polska w zasięgu niżu znad Morza Północnego

Jak informuje IMGW, Europa południowa oraz częściowo centralna i wschodnia znajdą się w zasięgu klina wyżowego. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą niże z frontami atmosferycznymi. Polska będzie w zasięgu niżu znad Morza Północnego. Na zachodzie i północy kraju zaznaczy się strefa frontu chłodnego. Z południowego zachodu napływać będzie ciepła, polarno-morska masa powietrza.

Z czwartku na piątek w kraju zachmurzenie umiarkowane oraz duże, a miejscami, zwłaszcza w północnej połowie kraju, przemieszczające się od zachodu przelotne opady deszczu i burze. W burzach prognozowana wysokość opadu do 15 mm. Temp. maks. od 21 st., 25 st., na krańcach północno-zachodnich do 25 st., 28 st. na przeważającym obszarze kraju i 30 st. lokalnie na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. Podczas burz porywy wiatru do 65 km/h.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i będzie się wahać.

W nocy z czwartku na piątek na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie początkowo na północy kraju zachmurzenie duże i miejscami zanikające przelotne opady deszczu. W części zachodniej i centralnej kraju przejściowo mogą się pojawić krótkotrwale mgły, ograniczające widoczność do około 500 m.

Nad ranem w piątek na zachodzie wzrost zachmurzenia do dużego i tam miejscami opady deszczu, na krańcach południowo zachodnich możliwe burze. W burzach prognozowana wysokość opadów do 20 mm. Temp. min. od 16 st. do 19 st., jedynie na północy kraju miejscami 13 st., 15 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych, miejscami wiatr słaby, zmienny. Podczas burz wiatr porywisty.

W piątek w dzień w północno-zachodniej połowie kraju przeważać będzie zachmurzenie umiarkowane i duże, w południowo-wschodniej zachmurzenie na ogół małe i umiarkowane. W zachodniej części kraju przelotne opady i burze, lokalnie z gradem, które stopniowo przemieszczać się będą do centrum. Burze możliwe także w zachodnich Karpatach. Największa intensywność zjawisk w pasie od Pomorza wschodniego po Dolny Śląsk i tam w burzach może spaść do 20 mm, a lokalnie, głównie na Dolnym Śląsku, nawet do 35 mm deszczu. Temp. maks. na przeważającym obszarze kraju od 28 st. do 33 st., chłodniej jedynie na północnym zachodzie i zachodzie kraju tam tylko 18 st., 23 st. Wiatr przeważnie umiarkowany, z kierunków południowych, od północnego zachodu kraju skręcający stopniowo na północno-zachodni. Podczas burz wiatr w porywach do 75 km/h.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl