Deszcz powoli ustępuje. Nadchodzi prawdziwe lato

Jak informuje IMGW, Europa północna i zachodnia będzie w zasięgu płytkich układów niżowych, środkowo-wschodnia i południowa część kontynentu obejmować będą wyże.

Polska będzie w zasięgu wyżu znad Litwy, ciepłym powietrzu polarno-morskim.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1010 hPa i będzie się wahać.

W środę zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na wschodzie i południu Polski miejscami wzrost zachmurzenia do dużego i możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 21 st. na północnym wschodzie do 25 st. w centrum i do 27 st. na południowym zachodzie, na wybrzeżu od 20 do 22 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie małe. Na Pomorzu lokalnie mgły z widzialnością do 300 m. Temperatura minimalna: na północnym wschodzie od 8 do 10 st., na pozostałym obszarze kraju od 11 do 14 st. Wiatr słaby, z kierunków północnych i wschodnich.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl