Nad Polską niż znad Bałtyku

Jak informuje IMGW, Skandynawia oraz Europa wschodnia znajdują się pod wpływem niżów. Pozostały obszar Europy są w zasięgu wyżów. Polska będzie na skraju niżu znad Bałtyku, w ciągu dnia od zachodu zaznaczać się zacznie wpływ klina wyżowego. Z zachodu napływa chłodna, polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie rosło.

W środę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, miejscami przelotne opady deszczu, lokalnie możliwe burze. Temp. maks. od 14, 15 st. na północnym zachodzie i zachodzie, 16, 19 st. w centrum, do 18, 22 st. na wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem umiarkowany i dość silny, zachodni. Na wybrzeżu wiatr w porywach do 60 km/h.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, na północy i początkowo na południu przelotne opady deszczu. Temp. min. od 7 do 11 st., nad morzem od 10 do 12 st., w rejonach podgórskich od 5 do 7 st. Wiatr słaby, na Pomorzu i nad morzem wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, zachodni i południowo-zachodni.

W czwartek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu, opady nie wystąpią na północnym wschodzie. Temperatura maksymalna od17 do 20 st. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany, z kierunków zachodnich. Na wybrzeżu wystąpią porywy wiatru.

W środę w Warszawie umiarkowane okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu, możliwa burza. Temp. maks. 19 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temp. min. 10 st. Wiatr słaby, zachodni. W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temp. maks. 19 st. Wiatr słaby, zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl