fot. pixabay.com

Synoptyk IMGW: Poniedziałek z deszczem na wschodzie i Wybrzeżu. W Karpatach może spaść śnieg

Poniedziałek – jak powiedziała synoptyk IMGW, Grażyna Dąbrowska – zapowiada się na dzień z zachmurzeniem umiarkowanym i dużym, z opadami deszczu, szczególnie na wschodzie, na Wybrzeżu oraz deszczu ze śniegiem i samego śniegu w Karpatach.

Po południu, na zachodzie zachmurzy się i ponownie pojawią się opady deszczu. Może go spaść tam w sumie 5-7 mm.

„Rano mogą utrzymywać się gdzieniegdzie zanikające mgły ograniczające widzialność do 300 m” – zaznaczyła Grażyna Dąbrowska z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Synoptyk przekazała, że temperatura maksymalna wyniesie od ok. 4 stopni Celsjusza w rejonach podgórskich Karpat, ok. 7 stopni na Mazowszu, Pomorzu i nad samym morzem, do 9 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i na południu Wielkopolski.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, głównie południowo-zachodni, na wschodzie i w górach porywisty.

W nocy z poniedziałku na wtorek należy spodziewać się zachmurzenia dużego i opadów deszczu.

„Na Pomorzu chwilami mogą mieć one umiarkowane natężenie. Może tam spaść od 10 do 15 mm deszczu. Szczególnie na Pomorzu Wschodnim i w rejonach podgórskich pojawią się opady deszczu ze śniegiem, w samych górach śniegu, przy czym te opady – szczególnie w Tatrach – dadzą przyrost pokrywy śnieżnej nawet o ok. 10 cm. W Sudetach opady śniegu nie będą występować” –  powiedziała synoptyk IMGW.

Temperatura minimalna wyniesie od 1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie, Podlasiu i miejscami na Warmii, ok. 4 stopni w centrum, do 5-6 stopni Celsjusza na Wybrzeżu oraz miejscami na południu kraju.

Wiatr będzie umiarkowany, w rejonach podgórskich dość silny, w całym kraju zrobi się porywisty. W obszarach podgórskich porywy sięgną do 70 km/h. Powieje z kierunków południowych.

Według prognoz wtorek pozostanie z silniejszym deszczem na Pomorzu, silniejszymi porywami wiatru w obszarach podgórskich i na zachodzie. Będzie ciepło, z temperaturą nawet do 12 stopni Celsjusza.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl