fot. pixabay.com

Strefa opadów przesunie się na wschód. Nadal będzie ciepło

W piątek strefa opadów deszczu skumuluje się we wschodniej połowie kraju, a dokładniej, jak wskazała synoptyk IMGW Ewa Łapińska, na wschód od Opolszczyzny, Łodzi i Olsztyna. Nadal będzie ciepło, z najwyższą temperaturą na południowym wschodzie, do 10-11 stopni Celsjusza.

W piątek więcej przejaśnień zapowiada się na północnym zachodzie.

„Tam raczej nie powinno padać” – zapowiedziała synoptyk z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Temperatura maksymalna od 7-8 stopni Celsjusza na północy kraju do 10-11 stopni Celsjusza na południowym wschodzie.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, początkowo w Bieszczadach spodziewane są jego porywy do 80 km/h. Powieje z południowego zachodu.

W nocy z piątku na sobotę na krańcach wschodnich i zachodnich spodziewane są większe przejaśnienia i tam nie powinien padać deszcz.

Natomiast, jak powiedziała synoptyk, w Polsce północnej centralnej i południowej mogą wystąpić lokalne opady deszczu, przy czym na Opolszczyźnie, ziemi łódzkiej i na Mazowszu tego deszczu może być więcej, nawet do 15-20 mm. W Sudetach i w Tatrach może spaść śnieg. Przybędzie go nawet o 10 cm.

Temperatura minimalna wyniesie od ok. 1 stopnia na północy, ok. 3-5 st. w centrum, do 7-8 st. na południowym wschodzie.

Wiatr będzie umiarkowany, chwilami porywisty, południowo-wschodni i południowy.

W kolejnych dniach powinno robić się coraz cieplej, głównie w centralnej i południowej Polsce. W niedzielę temperatura może tam wzrosnąć do 14 st., w poniedziałek do 15, a we wtorek nawet do 17 stopni Celsjusza. Chłodniej pozostanie nad morzem.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl