Deszczowo w całej Polsce

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą układy niskiego ciśnienia, jedynie Skandynawia będzie pod wpływem wyżu. Wyż ten klinem sięgał będzie aż po Włochy i Grecję.

Polska będzie na skraju niżu znad północno-zachodniej Rosji. Z północy ku centrum kraju przemieszczał się będzie chłodny front atmosferyczny, za którym napływać będzie chłodniejsza, polarna morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 993 hPa i będzie rosło.

W środę zachmurzenie duże, okresami opady deszczu, na północy deszczu ze śniegiem i śniegu, w górach śniegu. Na Podkarpaciu możliwe burze. Temperatura maksymalna od 2 st., 4 st. na krańcach północnych, Przedgórzu Sudeckim i Podhalu do 11 st. na południowym wschodzie. Wiatr umiarkowany, północno-zachodni i północny, na wybrzeżu i w górach porywisty.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na Pomorzu Zachodnim bez opadów. Na pozostałym obszarze okresami opady deszczu ze śniegiem, na południowym wschodzie deszczu. W Karpatach okresami opady śniegu, prognozowany przyrost pokrywy śniegu o 5 cm do 7 cm. Na południu miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Na Pomorzu zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników powodujących oblodzenie. Temperatura minimalna od -4 st. na północnym wschodzie do 2 st. miejscami na południu, na Podhalu około -3 st. Wiatr słaby, zmienny, na północy umiarkowany, porywisty, północno-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl