Pochmurna aura w całej Polsce; możliwe opady śniegu

Jak informuje IMGW, Skandynawia oraz zachodnia, południowo-zachodnia i środkowa część Europy będą w zasięgu niżów z ośrodkami nad Irlandią, Islandią, Morzem Barentsa oraz Polską. Nad pozostałą częścią kontynentu dominował będzie wyż z centrum nad Turcją.

Polska znajdzie się pod wpływem wypełniającego się niżu z ośrodkiem przemieszczającym się z południa na północny wschód i związanym z nim frontem atmosferycznym. Napływać będzie dość ciepłe powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie spadać.

W czwartek we wschodniej połowie kraju zachmurzenie całkowite, opady śniegu i deszczu ze śniegiem, przed południem miejscami także marznącego deszczu, powodującego gołoledź; na południowym wschodzie stopniowy zanik opadów i gdzieniegdzie większe przejaśnienia. Wieczorem w rejonach podgórskich Górnego Śląska i Małopolski możliwe słabe opady marznącej mżawki. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie całkowite z większymi przejaśnieniami, wieczorem na Ziemi Lubuskiej oraz na południu Dolnego Śląska i Opolszczyzny możliwe słabe opady deszczu lub deszczu ze śniegiem, miejscami marznące, powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna od -1 st. na północnym wschodzie do 2 st. na zachodzie oraz do 3 st., 5 st. na południu. Wiatr z kierunków południowych, słaby, jedynie na Podkarpaciu początkowo umiarkowany, w rejonach podgórskich dość silny i porywisty, w Bieszczadach w porywach do 60 km/h.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie całkowite, miejscami przejaśnienia. Na Warmii, Mazurach, Suwalszczyźnie, Podlasiu, Mazowszu i Lubelszczyźnie opady śniegu, miejscami możliwe słabe opady marznącej mżawki. Na Śląsku, Opolszczyźnie, w Małopolsce, na Kielecczyźnie, Ziemi Łódzkiej oraz na południu Wielkopolski i Ziemi Lubuskiej słabe opady deszczu lub mżawki, miejscami marznące powodujące gołoledź. Na Podkarpaciu okresami słabe opady deszczu. W całym kraju gdzieniegdzie mgły, lokalnie ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze Polski od -5 st. do 0 st., cieplej na Podkarpaciu – od 0 st. do 2 st., chłodniej miejscami na Pomorzu od -7 st. do -5 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni i południowy.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl