fot. flickr.com

W sobotę deszczowo tylko na wschodzie kraju

Jak podaje IMGW, Europa północno zachodnia, północno wschodnia i wschodnia oraz centralna część Morza Śródziemnego będą w zasięgu niżów. Od Półwyspu Iberyjskiego po środkową część kontynentu rozciągać się będzie wyż z centrum nad Azorami.

Cała Polska znajdzie się w zasięgu tego wyżu, w chłodnym powietrzu polarno morskim.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa, będzie powoli rosnąć, wieczorem zacznie spadać.

W sobotę zachmurzenie zmienne, przeważnie umiarkowane i duże, ale okresami również rozpogodzenia. We wschodniej połowie Polski oraz na wybrzeżu okresami przelotne opady śniegu, a wieczorem na północnym zachodzie lokalnie opady deszczu. Temperatura maksymalna od 1 st. na wschodzie kraju do 4 st. na zachodzie i 6 st. na południowym zachodzie, w dolinach karpackich lokalnie -1 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu oraz wschodzie i południu Polski okresami dość silny, porywisty, we wschodniej połowie kraju w porywach do 60 km/h, z kierunków zachodnich. Wysoko w górach porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie duże, jedynie na wschodzie i południu Polski początkowo zachmurzenie małe i umiarkowane. Od północnego zachodu postępujące na wschód Polski opady śniegu, przechodzące stopniowo w opady deszczu ze śniegiem, a w zachodniej połowie kraju w opady deszczu. Bez opadów jedynie na południu i południowym wschodzie kraju. Temperatura minimalna wystąpi w pierwszej części nocy i wyniesie od -4 st. na północnym wschodzie i w dolinach karpackich do około 0 st. w centrum i 2 st. na zachodzie. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, w porywach na wybrzeżu i na południowym zachodzie do 60 km/h, południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj