Komisja śledcza ds. Amber Gold przesłucha prokuratorów z Gdańska i Łodzi

Sejmowa komisja śledcza, zajmująca się wyjaśnianiem afery Amber Gold, przesłucha w przyszłym tygodniu kolejnych świadków. Będą to między innymi byli prokuratorzy z Gdańska oraz Łodzi.

W poniedziałek przed komisją śledczą ponownie przesłuchani mają być były prokurator okręgowy w Gdańsku Dariusz Różycki oraz były prokurator apelacyjny w Gdańsku Ireneusz Tomaszewski. We wtorek zeznania mają złożyć: była prokurator łódzkiej prokuratury okręgowej Ewa Daliga oraz była prokurator okręgowej prokuratury w Łodzi Izabela Janeczek.

W środę komisja ma przesłuchać kolejnego funkcjonariusza Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego pracującego przy sprawie Amber Gold. W czwartek z kolei odbędzie się konfrontacja pomiędzy byłym zastępcą dyrektora gdańskiej ABW Jarosławem Dąbrowskim a dwoma funkcjonariuszami tamtejszej delegatury.

Obecnie – jak mówi przewodnicząca komisji śledczej Małgorzata Wassermann – komisja ma zająć się okresem wybuchu afery i tego, jak została ona rozliczona. Najbardziej istotną kwestią podczas przesłuchań ma być współpraca prokuratury z ABW.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl