T. Rzymkowski w TV Trwam: będą kolejne zawiadomienia do prokuratury ws. afery Amber Gold

Komisja śledcza ds. Amber Gold pracuje nad kolejnymi zawiadomieniami do prokuratury – poinformował w piątkowym programie „Polski punkt widzenia” jej wiceprzewodniczący Tomasz Rzymkowski z Kukiz‘15.

Skalę zaniedbań ws. Amber Gold obnażyły stenogramy przygotowane przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

– Okazało się, że ani jeden, ani drugi stenogram nie oddaje rzeczywistości, więc skala absurdu była wyższa niż komisja się spodziewała, bo podejrzewaliśmy, że jeden z tych dwóch stenogramów jest prawdziwy – powiedział Tomasz Rzymkowski.

Wniosek nasuwa się sam, komisja operuje na materiałach, które nie do końca są wiarygodne. To nie przeszkodzi jej jednak w przygotowaniu kolejnych zawiadomień do prokuratury – dodał.

 – Komisja przygotowuje w tej chwili kilka zawiadomień do prokuratury dotyczących świadków z bieżącego tygodnia. Jak tylko będą przygotowane, komisja podejmie decyzję tak, aby wszyscy członkowie wyrazili wolę – podkreślił gość programu „Polski punkt widzenia”.

Jak wskazywał gość „Polskiego punktu widzenia”, opieszałość służb oraz pojawiające się w całej sprawie nazwiska polityków świadczą o jednym – nad Amber Gold rozciągnięto parasol ochronny.

– W całą aferę Amber Gold zaangażowana była zorganizowana grupa przestępcza z Trójmiasta. W tym uczestniczyli znani politycy trójmiejscy, jednak bez wsparcia ze strony funkcjonariuszy policji i służb specjalnych nie doszłoby do tego – powiedział polityk.

W najbliższych miesiącach przed komisją śledczą z opieszałości organów państwa będą się tłumaczyć m.in. były szef ABW Krzysztof Bondaryk, były szef kancelarii premiera Tomasz Arabski, a także były szef MSW Jacek Cichocki – mówił Tomasz Rzymkowski.

 – Ta osoba ma związek z Amber Gold. Pojawia się chociażby w rozmowie telefonicznej między Marcinem P. a panem Emilem Maratem, osobą, która była wynajęta z zewnątrz, której ja w żaden sposób nie podejrzewam o zaangażowanie w budowę tej piramidy finansowej – mówił wiceprzewodniczący komisji śledczej ds. Amber Gold.

 Terminy przesłuchań nowych świadków wciąż nie zostały ustalone.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl