Słonecznie w całym kraju

Jak informuje IMGW, przeważający obszar kontynentu będzie pod wpływem rozległego wyżu znad Niemiec, tylko wschodnia oraz częściowo północna i północno zachodnia Europa będzie pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych.

Polska będzie w zasięgu wspomnianego wyżu, w napływającym z północnego zachodu chłodnym powietrzu polarnym morskim.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1017 hPa i będzie spadać.

W środę zachmurzenie małe i umiarkowane, na wschodzie okresami duże. Rano miejscami mgły ograniczające widzialność do 300 m, szybko zanikające. Na północnym wschodzie możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 14 st. na krańcach północno-wschodnich do około 19 st. w centrum i 21 st. miejscami na zachodzie. Chłodniej nad morzem: miejscami od 9 st. do 14 st. Wiatr słaby i umiarkowany, w województwach wschodnich i nad morzem okresami porywisty, północno-zachodni, tylko na Pomorzu Zachodnim zachodni. W Beskidach porywy do 60 km/h, a w Tatrach do 65 km/h.

W nocy z środy na czwartek zachmurzenie małe, miejscami, głównie na wschodzie oraz na krańcach północno-zachodnich, umiarkowane, lokalnie duże. Niewielki deszcz możliwy na północnym wschodzie. Na Pomorzu miejscami zamglenia. Temperatura minimalna od 6 st. do 9 st., chłodniej miejscami na północy: 5 st. oraz na Podhalu: 4 st. Wiatr umiarkowany, w województwach północno-wschodnich okresami porywisty, północno-zachodni, w górach także północny. W Beskidach porywy do 65 km/h, a w Tatrach do 75 km/h.

PAP/RIRM

drukuj