fot. flickr.com

Prognoza pogody na środę

Jak informuje IMGW, Europa północno-wschodnia i południowo-zachodnia będzie w zasięgu wyżów, nad północno-zachodnią, centralną i południowo-wschodnią częścią kontynentu pogodę będą kształtowały niże z frontami atmosferycznymi. Polska znajdzie się w zasięgu wyżu znad Finlandii w mroźnej, arktycznej masie powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1009 hPa.

W środę nadal na obszarze od Polesia, Podlasia i Suwalszczyzny po wschodnie Pomorze zachmurzenie małe, miejscami umiarkowane. Poza tym zachmurzenie umiarkowane i duże, na krańcach południowych możliwa mżawka lub słaby deszcz. Temperatura maksymalna: na północnym wschodzie od 9 st. do 11 st., na południowym zachodzie od 15 st. do 17 st., na pozostałym obszarze od 11 st. do 15 st. Wiatr z kierunków wschodnich, umiarkowany i dość silny, porywisty, na północnym zachodzie i nad morzem w porywach do 55 km/h.

W nocy ze środy na czwartek na zachodzie i południu zachmurzenie umiarkowane i duże, na krańcach południowych możliwa mżawka lub słaby deszcz. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie początkowo w centrum może być jeszcze duże. Temperatura minimalna: na północnym wschodzie od -3 st. do 2 st., przy gruncie miejscami -5 st., na zachodzie i nad morzem od 5 st. do 8 st., na pozostałym obszarze od 2 st. do 5 st. Wiatr z kierunków wschodnich, słaby i umiarkowany, nad morzem umiarkowany i dość silny, miejscami porywisty.

W czwartek na zachodzie i południu zachmurzenie umiarkowane i duże, w Karpatach miejscami słaby deszcz. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna: na północnym wschodzie od 8 st. do 10 st., na pozostałym obszarze od 10 st. do 15 st.. Wiatr z kierunków wschodnich, słaby i umiarkowany, nad morzem umiarkowany i dość silny, miejscami porywisty.

W Warszawie w środę zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna 12 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, wschodni. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 1 st. Wiatr umiarkowany, wschodni. W czwartek zachmurzenie małe, okresami umiarkowane. Temperatura maksymalna 10 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni.

PAP/RIRM

drukuj