Szydło: zlikwidujemy podatek miedziowy dla KGHM

Prawo i Sprawiedliwość po wygranych wyborach zlikwiduje podatek miedzowy dla KGHM – zapewniła kandydatka PiS-u na premiera Beata Szydło. Dodała, że spółka musi mieć możliwości rozwoju, aby konkurować na rynku światowym.

Poseł odwiedziła wczoraj Lubin, gdzie swoją siedzibę ma spółka KGHM.  Polityk podkreśliła, że miedziowa spółka powinna być wspierana przez państwo, a nie obciążania dodatkowymi podatkami, ponieważ w kasie państwa brakuje pieniędzy.

– Podatek miedziowy, który od pewnego czasu płaci KGHM – został nim obciążony przez PO i PSL – tak naprawdę ta ustawa nazywa się, że jest to podatek od różnych kopalin, ale dotyczy on tylko i wyłącznie jednej firmy w Polsce – tej najlepiej rozwijającej się – KGHM. My się z tym nie zgadzamy. Uważamy, że dzisiaj trzeba budować gospodarkę opartą właśnie na nowoczesnym patriotyzmie gospodarczym, tzn. promowania polskich marek, firm, dawania szansy polskim przedsiębiorcom. Musimy wreszcie konkurować tym, że mamy wspaniale rozwijającą się gospodarkę, a nie tym, że jesteśmy najtańszą siłą roboczą w Europie – powiedziała Beata Szydło.

Spółka KGHM Polska Miedź S.A., której udziałowcem jest Skarb Państwa, jest jednym z czołowych producentów miedzi i srebra na świecie. Tzw. podatek miedzowy rząd pobiera od 2012 r. W tym roku dochód z podatku jest planowany na poziomie 1,463 mld zł.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl