Dziś zachmurzenie małe i umiarkowane

Jak informuje IMGW, Europa południowa jest pod wpływem rozległego wyżu z licznymi centrami. Pozostałe obszary kontynentu znajdują się pod wpływem niżów. Polska północna jest pod wpływem niżu znad południowej Finlandii, pozostała część kraju w zasięgu rozległego wyżu z centrum nad Turcją. Z zachodu napływać będzie powietrze polarnomorskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1014 hPa i będzie spać.

W niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu na północy Polski wzrastające do dużego. Na Pomorzu i wybrzeżu możliwe słabe, przelotne opady deszczu. Temp. maks. od 9 do 12 st., na północy kraju od 7 do 9 st. Na wybrzeżu wiatr dość silny, od 40 do 50 km/h, w porywach do 80 km/h, poza tym umiarkowany, w porywach do 55 km/h. W górach wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 80 km/h. Wiatr południowo-zachodni.

W niedzielę w stolicy zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maks. 8 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl