fot. flickr.com

Klimatolog: Tydzień pod znakiem bardzo wysokiej temperatury. Miejscami gwałtowne burze

Ostatnie dni wakacji będą upalne. Wysokiej temperaturze mogą jednak towarzyszyć gwałtowne burze, zwłaszcza na południu kraju – prognozuje klimatolog Rafał Maszewski.

Wysokie temperatury spodziewane są w tym tygodniu zwłaszcza na zachodzie i południu Polski. Temperatura może tam przekraczać 30 stopni Celsjusza.

Noce również szykują się ciepłe, miejscami na zachodzie i południowym zachodzie nawet do 20 st. C.

Rafał Maszewski zaznacza, że lekki spadek temperatury może nastąpić pod koniec tygodnia.

– Być może koło piątku czy soboty temperatura nieco spadnie, zwłaszcza na zachodzie i północnym zachodzie, ale w niedzielę znów zrobi się goręcej. Generalnie tydzień pod znakiem bardzo wysokiej temperatury powietrza, sporej ilości słońca. Miejscami pojawią się silne burze. Noce również będą przyjemne, pod namiotem na pewno nie zmarzniemy – mówi klimatolog.

Lokalne burze, jak wskazuje klimatolog, pojawią się na południu Polski już na początku tygodnia. Później przeniosą się również na zachód i do centrum.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl