Polska pod wpływem niżu

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia będzie znajdować się pod wpływem wyżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą niże z układami frontów atmosferycznych.

Nad Polskę stopniowo od zachodu nasuwać się będzie płytka zatoka niżowa z ciepłym frontem atmosferycznym, za którym na zachodzie kraju napływać zacznie ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie. Na wschodzie kraju zalegać będzie jeszcze suche powietrze kontynentalne.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie spadać.

W piątek na północy oraz na wschodzie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, na Dolnym Śląsku, Ziemi Lubuskiej, w Wielkopolsce i w centrum, a także na Warmii miejscami opady deszczu. Rano na południu lokalnie mgły ograniczające widzialność do 600 m. Temp. maks. od 19 st. miejscami w Wielkopolsce do 24 st. na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

W Warszawie w piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, wzrastające pod wieczór do dużego. Temp. maks. 21 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Temp. min. 14 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj