Najbliższe dni przyniosą ochłodzenie

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia, Bałkany oraz Wyspy Brytyjskie będą pod wpływem wyżów. Pozostałe obszary kontynentu będą w zasięgu oddziaływania układów niskiego ciśnienia. Polska będzie pod wpływem rozległego układu niżowego z głównym ośrodkiem u północno-zachodnich wybrzeży Norwegii. Przez obszar kraju, z zachodu na wschód, będą wędrowały kolejne chłodne fronty atmosferyczne. Napłynie za nimi chłodne powietrze polarne morskie, tylko na krańcach południowo-wschodnich utrzyma się cieplejsza masa powietrza polarnego morskiego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 996 hPa i będzie rosło.

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami w województwach zachodnich. Przelotne opady deszczu, we wschodniej połowie kraju także burze, lokalnie z opadami gradu. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm, w Małopolsce i na Podkarpaciu do 30 mm. Temperatura maksymalna od 18 st., 19 st. na wybrzeżu, Pomorzu i terenach podgórskich do 27 st. na Zamojszczyźnie i wschodzie Podkarpacia. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do70 km/h.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami w zachodniej połowie kraju. Na krańcach zachodnich na ogół bez opadów. W pozostałej części kraju okresami opady deszczu, na Śląsku głównie o charakterze ciągłym i tutaj prognozowana suma opadów do 20 mm. W Małopolsce i na Podkarpaciu lokalne burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm. Temperatura minimalna od 9 st. na Pomorzu i w kotlinach sudeckich do 19 st. na wschodzie Podkarpacia. Wiatr na ogół słaby, zmienny, w czasie burz silniejszy, w porywach do 65 km/h.

W niedzielę na krańcach zachodnich zachmurzenie małe i umiarkowane. W pozostałej części kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, okresami opady deszczu, w województwach południowych głównie o charakterze ciągłym i tutaj prognozowana suma opadów do 20 mm. Temperatura maksymalna od 16 st. do 21 st., na terenach podgórskich województwa małopolskiego i śląskiego od 13 st. do 15 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu porywisty, głównie z kierunków zachodnich i południowych.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 22 st. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie północno-zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 15 st. Wiatr słaby, północno-zachodni.

W niedzielę w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 19 st. Wiatr słaby, północno-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl