fot. flickr.com

W poniedziałek w Polsce miejscami opady deszczu, przede wszystkim we wschodniej połowie kraju

Jak podaje IMGW, Europa południowo-wschodnia oraz krańce południowo-zachodnie są pod wpływem wyżów. Pozostałe obszary kontynentu znajdują się pod wpływem niżów z głównymi ośrodkami w rejonie Wysp Brytyjskich i Morza Białego.

Polska jest pod wpływem rozległego niżu z ośrodkiem w rejonie Wysp Brytyjskich. Przez Polskę, z zachodu na wschód, przemieszcza się chłodny front atmosferyczny, za którym napływa chłodniejsza masa powietrza polarnego morskiego.

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 985 hPa i będzie spadać.

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i postępujące stopniowo od południowego zachodu rozpogodzenia. Miejscami opady deszczu, przede wszystkim we wschodniej połowie kraju i tam możliwe opady okresami o natężeniu umiarkowanym. Wysoko w Karpatach opady śniegu, a w rejonach podgórskich deszczu ze śniegiem.

Rano lokalnie na północnym wschodzie mgły ograniczające widzialność do 200 m.

Temperatura maksymalna od 6 st. C do 10 st. C, w rejonach podgórskich Karpat od 4 st. C do 6 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem także dość silny, na południowym zachodzie porywisty, z kierunków południowych skręcający na zachodni. Na Przedgórzu Sudeckim wiatr w porywach do 55 km/h, w Karpatach do 60 km/h, a w Sudetach do 70 km/h. Wysoko w Karpatach wiatr może powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl