fot. pixabay.com

Marznące opady i mgły

We wtorek w całym kraju pochmurno, tylko na południu i południowym zachodzie się rozpogodzi. Na północy i północnym wschodzie mogą wystąpić słabe opady śniegu i deszczu ze śniegiem oraz marznąca mżawka powodująca gołoledź – poinformowała dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Anna Woźniak.

We wtorek pochmurno, tylko ma południu i południowym zachodzie większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Na północy i północnym wschodzie mogą wystąpić słabe opady śniegu i deszczu ze śniegiem, a na północnym wschodzie marznąca mżawka powodująca gołoledź.

Temperatura maksymalna od 0 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, ok. 2 stopni na przeważającym obszarze, do 6 stopni na południowym zachodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

W nocy zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Tylko na południowym zachodzie i południu okresowe rozpogodzenia. W wielu miejscach będą się tworzyły mgły, okresami marznące i ograniczające widzialność do 300 metrów. Na północy i północnym wschodzie może słabo popadać śnieg bądź marznąca mżawka.

Temperatura minimalna od minus 4 stopni Celsjusza na południu, do 2 stopni nad morzem. W rejonie Karpat temperatura może spaść do minus 10 stopni.

Wiatr będzie słaby, miejscami umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl