fot. PAP/Radek Pietruszka

Posiedzenie plenarne Rady Dialogu Społecznego

W Pałacu Prezydenckim w Warszawie trwa posiedzenie plenarne Rady Dialogu Społecznego. W spotkaniu uczestniczą m.in. prezydent Andrzej Duda, minister Marlena Maląg oraz szef „Solidarności”, Piotr Duda.

Tematem debaty jest przyszłość dialogu społecznego, która ściśle wiąże się z kształtem ustawy o Radzie Dialogu Społecznego i innych instytucjach dialogu społecznego.

Prezydent Andrzej Duda, powiedział, że Rada ma dziś fundamentalne znaczenie. Jak mówił, Polska zmaga się ze skutkami pandemii i wojny na Ukrainie.

W tym kontekście Andrzej Duda apelował o prace w „duchu dialogu”.

Nie ma tak naprawdę innej drogi – jak tylko spokojna, rzetelna rozmowa -do tego, abyśmy przeszli przez ten bardzo trudny okres, a forum Rady Dialogu Społecznego jest do tego najlepszym polem – wskazał Andrzej Duda.

Głos zabrała także minister rodziny, Marlena Maląg. Szef resortu podkreśliła, że dialog społeczny jest potrzebny.

Dialog społeczny jest nieuchronny, potrzebny. On daje siłę i moc, aby podejmować dobre, skuteczne decyzje. Zapewne dzisiaj jesteśmy w takim momencie, gdzie warto podsumować, co jest dobre, co należałoby zmienić i jakie ewentualne zmiany do ustawy wprowadzić, bo świat się rozwija. My musimy przede wszystkim wyciągać wnioski, aby tworzyć jak najlepsze prawo – zaznaczała Marlena Maląg.

Rada Dialogu Społecznego jako forum trójstronnej współpracy zastąpiła Trójstronną Komisję ds. Społeczno-Gospodarczych.

W skład Rady Dialogu Społecznego (ze strony społecznej) wchodzą przedstawiciele związków zawodowych, pracodawców i rządu. Funkcję przewodniczącego Rady Dialogu Społecznego pełnią rotacyjnie przez rok przedstawiciele każdej ze stron.

RIRM/MH

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl