Włochy – fala upałów; ponad 160 pożarów

Ponad 160 pożarów wybuchło w sobotę na terytorium Włoch z powodu fali upałów utrzymujących się od kilku tygodni – podały w niedzielę służby leśne.

W samej Kampanii, ze stolicą w Neapolu, szalało 75 pożarów. Następna była Toskania z 17 pożarami i Apulia z 15. Od wielu tygodni temperatura w kraju regularnie przekracza poziom 30-35 stopni Celsjusza.

Obrona cywilna w niedzielę ogłosiła dla 23 włoskich miast czerwony alert. Oznacza to, że tak wysokie temperatury mogą być szkodliwe nawet dla osób nieskarżących się na zdrowie i młodych.

Miasta, dla których ogłoszono ostrzeżenie, to m.in. Mediolan i Brescia, na północy kraju, gdzie słupki rtęci pokazały 37 i 38 stopni, Neapol i Rzym z temperaturą 38 stopni czy Bolonia, gdzie odnotowano nawet 40 stopni.

W ciągu dwóch pierwszych tygodni lipca odnotowano o 10 proc. więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku przyjęć do szpitala z powodu problemów zdrowotnych wywołanych skwarem. W niektórych regionach, m.in. w okolicach Rzymu, takich przypadków było o 20 proc. więcej – podały włoskie służby medyczne.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl