Prokuratura: we wtorek zespół z udziałem polskiego prokuratora uda się do Rimini

We wtorek zespół z udziałem polskiego prokuratora uda się do włoskiego Rimini, na miejsce napaści na parę polskich turystów – poinformowała Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie prowadzi śledztwo ws. zbiorowego gwałtu na Polce oraz napadu na nią i jej męża na plaży we włoskim Rimini.

Zostało ono wszczęte w kierunku art. 197 par. 3 i 4 Kodeksu karnego (gwałt ze szczególnym okrucieństwem) oraz art. 280 Kodeksu karnego (rozbój). Jak poinformowano w niedzielę, prokuratura zwróci się z wnioskiem do Włoch o przekazanie dokumentacji procesowej.

Prok. Magdalena Sowa z Prokuratury Okręgowej w Warszawie powiedziała, że polski konsul – z którym prokuratura pozostaje w stałym kontakcie – osobiście spotkał się z pokrzywdzonymi. Jak dodała, pokrzywdzonym została udzielona pomoc medyczna i psychologiczna.

„W chwili obecnej jesteśmy na etapie organizowania zespołu, z udziałem polskiego prokuratora, który uda się na miejsce zdarzenia” – powiedziała prok. Magdalena Sowa.

Pytana, kiedy zespół uda się na miejsce zdarzenia, prok. Magdalena Sowa powiedziała, że we wtorek.

„Na chwilę obecną nie jesteśmy w stanie podać bliższych szczegółów, albowiem to jest w trakcie organizowania” – zaznaczyła.

Prokurator poinformowała, że obecnie trwają ustalenia ze stroną włoską.

„Mamy zapewnienie o wzajemnej współpracy, cały czas pozostajemy w stałym kontakcie” – zapewniła.

„Prokuratura Okręgowa w Warszawie po zapoznaniu się z informacjami, związanymi z zaistniałym zdarzeniem, dotyczącym gwałtu i rozboju na obywatelach polskich, podjęła decyzję o wszczęciu śledztwa w przedmiotowej sprawie. Jest to uprawnienie przewidziane w Kodeksie postępowania karnego” – powiedziała prok. Sowa. Jak dodała, te przestępstwa są zagrożone karą do 15 lat pozbawienia wolności.

Polskie MSZ poinformowało w niedzielę, że w związku z brutalną napaścią na Polaków, polskie służby konsularne podjęły natychmiastowe działania w celu pomocy poszkodowanym oraz ich rodzinie.

O napadzie na Polaków jako „bestialskim” i „nieludzkim” pisała w niedzielę włoska prasa.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl