fot. Paweł Palembas

W sobotę pochmurnie z lokalnymi opadami deszczu i burzami

Jak informuje IMGW, Europa północno-zachodnia i południowo-wschodnia będą pod wpływem niżów z ośrodkami nad Morzem Norweskim i Turcją. Pozostały obszar kontynentu będzie pod wpływem klina wyżowego rozciągającego się od Atlantyku po Ural. Polska będzie w zasięgu tego wyżu, z zachodu na wschód przemieszczać się będzie płytka zatoka niżowa z chłodnym frontem atmosferycznym. Pozostaniemy w polarnej morskiej masie powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i będzie rosło.

W sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu oraz burze, lokalnie z gradem. Bez burz na krańcach północno-zachodnich i północno-wschodnich. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna od 26 st. do 30 st.; chłodniej na wybrzeżu, Pomorzu, Zamojszczyźnie i Pogórzu Karpackim: od 22 st. do 25 st. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie północno-zachodni, tylko na wschodzie zmienny. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane, początkowo miejscami duże z zanikającymi przelotnymi opadami deszczu i burzami. We wschodniej połowie kraju lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od 13 st. do 18 st.; chłodniej w kotlinach górskich: około 12 st. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany, z kierunków północnych i zachodnich.

PAP/RIRM

drukuj