Prognoza pogody

Jak informuje IMGW, nad Europą północną dominują niże. Pozostałe obszary kontynentu są pod wpływem wyżów. Polska będzie w obszarze podwyższonego ciśnienia, pomiędzy układem niżowym z ośrodkami nad północno-wschodnim Atlantykiem a niżem z ośrodkiem nad Rosją, w polarno-morskiej masie powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 996 hPa i będzie spadało.

W piątek na północy kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, możliwy słaby deszcz. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, ale po południu w regionach południowych, zwłaszcza w górach, miejscami wzrost zachmurzenie do dużego, przelotny deszcz lub burza.

Temp. maks. na północy od 14 do 17 st., na wschodnim wybrzeżu od 11 do 14 st. Na pozostałym obszarze od 17 do 21 st. Wiatr z kierunków zachodnich, słaby, na północy okresami umiarkowany. Na południu w rejonach burz wiatr dość silny, porywisty.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na południu początkowo możliwe zachmurzenie duże i przelotny deszcz lub burza. Na wschodnim Pomorzu nad ranem lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temp. min. od 6 do 8 st., na krańcach północno-wschodnich i w kotlinach górskich od 4 do 6 st. Wiatr słaby z kierunków południowych.

W sobotę zachmurzenie małe, miejscami umiarkowane, po południu na północnym zachodzie możliwy wzrost zachmurzenie do dużego i opady deszczu. Temp. maks. od 17, 20 st. na północnym wschodzie, na wybrzeżu i w kotlinach karpackich do 24 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków południowych.

W piątek w Warszawie zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. maks. 18 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. min. 7 st. Wiatr słaby, południowy. W sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. maks. 22 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

PAP

drukuj