fot. PAP/EPA

Prognoza pogody na 5 i 6 stycznia

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia po centralną oraz północno-zachodnia znajdować się będzie pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą wyże.

Polska znajdować się będzie pomiędzy rozległym niżem z ośrodkami nad Rosją a wyżem znad Europy zachodniej. Z północy napływać będzie chłodna masa powietrza pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i będzie rosnąć.

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami przelotne opady śniegu, głównie na południu oraz we wschodniej połowie kraju. W Sudetach miejscami przyrost pokrywy śnieżnej do 7 cm. Na zachodzie oraz na wybrzeżu opady deszczu ze śniegiem i deszczu. Temp. maks. od -3 st. na południowym wschodzie kraju oraz w dolinach karpackich do 1 st. w centrum, 3 st. na zachodzie i do 4 st. na wybrzeżu. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, północno-zachodni.

Porywy wiatru na wybrzeżu, we wschodniej połowie kraju i na południu początkowo do 60 km/h, a wysoko w górach do 90 km/h. Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy z poniedziałku na wtorek na północnym zachodzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i miejscami przelotne opady śniegu. Na zachodzie miejscami marznące mgły, ograniczające widzialność do 200 m. Temp. min. od -10 st. na północnym wschodzie do -5 st., -3 st. w centrum oraz na południu i do 0 st. na zachodzie oraz na wybrzeżu, w dolinach karpackich lokalnie -8 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na południowym wschodzie początkowo porywisty, północno-zachodni i północny. Wysoko w górach porywy wiatru do 80 km/h, miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

We wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane, na zachodzie miejscami zachmurzenie duże. Na północnym zachodzie rano miejscami marznące mgły, ograniczające widzialność do 200 m. Temp. maks. od -7 st., -6 st. na północnym wschodzie oraz w dolinach karpackich do -3 st. w centrum, 0 st., 1 st. na zachodzie oraz na wybrzeżu i do 2 st. na krańcach północno-zachodnich. Wiatr słaby, zmienny, na Pomorzu słaby i umiarkowany, południowy. Wysoko w górach wiatr dość silny, północny, w porywach do 70 km/h, powodujący zamiecie śnieżne.

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temp. maks. 1 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Słabe, przelotne opady śniegu. Temp. min. -6 st. Wiatr słaby, północny. We wtorek zachmurzenie małe, okresami umiarkowane. Temp. maks. -4 st. Wiatr słaby, zmienny.

PAP

drukuj