Policja ostrzega przed trudnymi warunkami na drogach

Na drogach może zalegać trudna do zauważenia warstwa lodu – ostrzega Komenda Główna Policji i apeluje do kierowców o ostrożność. Policjanci przypominają także o noszeniu odblasków.

Podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji w rozmowie z PAP w niedzielę zaapelował do kierowców, by pamiętali, że ze względu na duże skoki temperatur, na drogach może zalegać cienka, trudna do zauważenia warstwa lodu.

„Warto raz na jakiś czas – szczególnie przy dłuższej trasie, poza miastem – zwolnić i sprawdzić, czy nawierzchnia ma jakąkolwiek przyczepność” – zaznaczył Kobryś.

Przypomniał także, że – szczególnie w okresie jesienno-zimowym – noszenie kamizelek odblaskowych przez pieszych i rowerzystów może uratować im życie.

„Każdy uczestnik ruchu drogowego, a w szczególności niechroniony uczestnik ruchu drogowego powinien pamiętać, że dostrzeżenie jego sylwetki w warunkach, jakie mamy obecnie jest bardzo trudne. Takie osoby powinny nosić ze sobą elementy odblaskowe” – zaznacza podinsp. Radosław Kobryś.

W niedzielę rano np. na drodze krajowej 91 w miejscowości Ogrodzona (łódzkie) doszło do tragicznego wypadku, w którym zginał 55-letni rowerzysta. Jak powiedziała PAP st. asp. Wioletta Szubska z Zespołu Prasowego KGP, mężczyzna wjechał pod busa. Z ustaleń policji wynika, że nie miał na sobie kamizelki odblaskowej. Po wypadku trasa pomiędzy Krośniewicami a Łęczycą była zablokowana przez kilka godzin.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl