Trwa przywracanie posterunków policji usuniętych przez rząd PO-PSL

Rząd otworzył na nowo 37 posterunków policji. Kolejne – jak poinformowali w środę posłowie Prawa i Sprawiedliwości Arkadiusz Czartoryski i Sylwester Tułajew – mają być przywracane systematycznie.

Na modernizację policji i podwyżki dla policjantów rząd planuje przeznaczyć w 2017 r. 1 mld 400 mln zł – zapowiedział szef sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych Arkadiusz Czartoryski.

– Przy 100 mln zł, które mieliśmy chociażby w roku 2014 czy 2015 to jest ogromny skok. Podwyżki 610 mln i pozostała kwota na modernizację policji, na najnowocześniejsze urządzenia. W sumie obecny rząd premier Beaty Szydło planuje wydać na modernizację służb ponad 6 mld zł. To jest ogromna kwota, ale bardzo potrzebna. Pamiętamy, że z 817 posterunków policji, które mieliśmy w kraju, rząd PO-PSL zlikwidował 418, a zatem ponad połowę. Teraz to wszystko przywracamy. Jest wola obywateli przywracania posterunków policji – tłumaczył Arkadiusz Czartoryski.

Podwyżki dla policjantów mają sięgnąć 253 zł na etat. O tym, że rząd planuje przywracać zlikwidowane posterunki policji oraz o podwyżkach dla policjantów mówili także w środę w Wielkopolsce premier Beata Szydło i szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

Do końca roku łącznie przywróconych ma zostać 39 posterunków, a docelowo będzie ich 150. Ruszyła też aplikacja ,,Moja Komenda”, będąca narzędziem do szybkiego kontaktu z dzielnicowymi i Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

RIRM

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl