Caritas: już ponad 150 syryjskich rodzin otrzymuje wsparcie finansowe

Już ponad 150 rodzin, poszkodowanych w wyniku krwawego konfliktu w Syrii, zostało objętych opieką przez Polaków biorących udział w programie „Rodzina-Rodzinie”, prowadzonym od początku października przez Caritas Polska. Wsparcia finansowego udzieliło kilkaset osób.

Jak poinformował w środę rzecznik Caritas Polska Paweł Kęska, w ramach prowadzonego projektu na prośbę Konferencji Episkopatu Polski, wsparciem finansowym obejmowane są syryjskie rodziny w Aleppo, uchodźcy syryjscy w Libanie oraz rodziny libańskie, które wskutek masowego napływu uchodźców popadły w nędzę.

Partnerami projektu są: Caritas syryjska i libańska oraz polska misja Sióstr Franciszkanek w Aleppo. Przekazują oni informacje o rodzinach potrzebujących wsparcia do Caritas Polska, a ta umieszcza je na stronie internetowej – www.rodzinarodzinie.caritas.pl – gdzie każdy może poznać ich krótkie historie i podjąć się półrocznego wsparcia finansowego.

Wśród darczyńców znalazło się m.in. kilka parafii, prywatne firmy oraz ponad 500 indywidualnych osób. Każdy sam wybiera kwotę, jaką chce wesprzeć wybraną rodzinę, a którą co miesiąc będzie wpłacać na wskazane konto. W ramach projektu można dokonać także jednorazowej wpłaty w dowolnej wysokości.

W trwającej od 2011 r. wojnie domowej, obok walczących początkowo dwóch stron: sił reżimu Baszara al-Asada i opozycji, bardzo zróżnicowanej i podzielonej wewnętrznie, dołączyło w 2014 r. kolejne ugrupowanie – tzw. Państwo Islamskie. Ponad pięcioletni konflikt pochłonął już co najmniej 300 tys. istnień i doprowadził do największego kryzysu humanitarnego od czasów II wojny światowej.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl