Caritas: ponad 290 ton żywności trafi do rodzin wielodzietnych

Ponad 290 ton żywności trafi przed świętami wielkanocnymi do blisko 60 tys. osób z rodzin wielodzietnych, samotnych rodziców, bezdomnych i chorych oraz do placówek prowadzonych przez 32 diecezjalne Caritas – poinformowało biuro prasowe Caritas.

Jak przypomniał rzecznik Caritas Paweł Kęska, żywność pochodzi ze zbiórki przeprowadzonej pod koniec marca w 1784 sklepach na terenie całego kraju. Dodał, że w akcję tę zaangażowanych było prawie 18 tys. wolontariuszy z Parafialnych Zespołów Caritas i Szkolnych Kół Caritas w całej Polsce.

 Do koszów Caritas trafiły: mleko, mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, olej, konserwy mięsne i warzywne, dżemy, majonez, sosy i zupy w proszku, herbata, płatki śniadaniowe, napoje i słodycze, a także środki czystości. Zebrane artykuły – jak podkreślił Kęska – zostaną przekazane potrzebującym w formie świątecznych paczek oraz jako pomoc doraźna dla placówek Caritas.

Okres Świąteczny jest czasem szczególnej troski o potrzebujących. W ostatnich latach przybywa w naszym kraju rodzin w trudnej sytuacji materialnej, co jest odczuwalne we wszystkich diecezjalnych Caritas, udzielających pomocy doraźnej – dodał.

Dyrektor Caritas Polska ks. Marian Subocz podziękował wszystkim, którzy zaangażowali się w przeprowadzenie zbiórki.

Cieszę się, że podczas sześciu akcji udało się zebrać 1375 ton żywności, która od blisko trzech lat zasila świąteczne stoły ponad 357 tys. naszych beneficjentów. To dzięki ludziom dobrej woli możemy im pomagać. Szczególna wdzięczność należy się dyrektorom i kierownikom sklepów, w których udało się po raz szósty przeprowadzić zbiórkę oraz oczywiście wolontariuszom – powiedział ks. Marian Subocz.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl