Hiszpania: nadzwyczajna akcja Caritas

“Praktykuj sprawiedliwość. Zostaw swój ślad” – pod takim hasłem w Hiszpanii trwa dzisiaj nadzwyczajna kampania Caritas Boże Narodzenie 2015. “Otwórzmy oczy i rozejrzyjmy się wokół nas, ale szeroko i świadomie. Sprawiedliwość jest odpowiedzialnością wszystkich” – czytamy w okolicznościowej broszurce.

Troska o sprawiedliwość jest “odpowiedzialnością wszystkich i zakłada aktywne zaangażowanie się każdego z nas na rzecz obrony praw własnych i cudzych, a także osobistą i codzienną pracę, aby prawa te stały się rzeczywistością” – podkreśla Caritas.

Stąd też tegoroczna kampania bożonarodzeniowa jest zachętą, aby „zapytać się o to, jaki ślad chcemy zostawić w naszym otoczeniu, w rzeczywistości, w której przyszło nam żyć”. Trzeba spojrzeć na nią szeroko, świadomie i z odwagą. Nie tylko w innych częściach świata, ale często blisko nas ludzie żyją w sytuacji wykluczenia, niedostatku i biedy. Boże Narodzenie jest dobrym czasem, aby nie przechodzić obojętnie wobec problemów, „ale czynić konkretne gesty, dzielić się naszymi dobrami i czasem, a także zmieniać nasze zwyczaje”, aby pomóc naszej planecie.

W parafiach zbierane są dzisiaj ofiary na potrzeby Caritas, a także organizowane są specjalne zbiórki, np. popularna „Dodoty dla małego Jezusa”, które przekazywane są później matkom znajdującym się w trudnej sytuacji. Warto podkreślić wielką solidarność Hiszpanów podczas bożonarodzeniowej kampanii Caritas.

o. Marek Raczkiewicz CSsR, Madryt

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl