Caritas Polska zbiera dary na pomoc Ukrainie

Caritas Polska wraz z Caritas Archidiecezji Warszawskiej, Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej oraz Akcją Katolicką organizuje na terenie Warszawy zbiórkę darów na pomoc Ukrainie – poinformował w środę rzecznik Caritas Paweł Kęska. 

Zbiórka będzie prowadzona do 31 października we wszystkich parafiach Archidiecezji Warszawskiej i Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej z pomocą Parafialnych Zespołów Caritas i lokalnych oddziałów Akcji Katolickiej. Gromadzone będą najpotrzebniejsze rzeczy tzn. nowe ubrania zimowe, produkty spożywcze jak: mąka, ryż, kasze, cukier, makarony, olej, konserwy mięsne, kawa, herbata, słodycze itp. oraz środki higieniczne i chemiczne.

Jak poinformowała koordynatorka projektów zagranicznych Caritas Polska Marta Titaniec, dary zostaną przekazane dla osób przesiedlonych na Ukrainie z terenów objętych wojną. Zostaną zawiezione transportem humanitarnym do Caritas Spes na Ukrainie. Dary zostaną rozdzielone potrzebującym w postaci paczek świątecznych za pośrednictwem Caritas Spes, czyli Caritas Kościoła Rzymskokatolickiego na Ukrainie.

Rzecznik Caritas podkreślił, że w wyniku trudnej sytuacji społeczno-politycznej i przedłużającego się konfliktu we wschodniej części kraju wielu Ukraińców zostało pozostawionych bez pomocy oraz możliwości przygotowania się do nadejścia zimy.

Prowadzona akcja – przypomniał Kęska – jest kolejną organizowaną przez Caritas Polska dla Ukrainy. W marcu br. Caritas Polska przekazała fundusze na poszkodowanych na Majdanie i zorganizowała akcję „Rodzina rodzinie. Rodziny polskie rodzinom ukraińskim”, w ramach której do rodzin ukraińskich wysłano blisko 10 tys. paczek. W okresie wakacyjnym Caritas Polska sfinansowała kolonie letnie dla prawie 3 tys. ukraińskich dzieci. Turnusy odbyły się w licznych ośrodkach w Polsce i na Ukrainie.

Informację o możliwości przekazania darów wszyscy chętni udzielić pomocy Ukrainie mogą uzyskać w swojej parafii.

Caritas Polska jest największą organizacją pozarządową działającą na polu charytatywnym. Została reaktywowana 10 października 1990 r. przez Konferencję Episkopatu Polski. Odwołuje się do tradycji pracy charytatywnej Caritas sprzed 1950 r. Działa w oparciu o ustawę z dnia 17 maja 1989 r. o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego. Od 2004 r. ma status organizacji pożytku publicznego.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl