45 osób zatrzymanych podczas sobotnich protestów

45 osób zatrzymanych, 40 rannych, w tym 12 policjantów – to przedstawiony w niedzielę policyjny bilans sobotnich protestów w Madrycie przeciwko oszczędnościom wprowadzonym przez centroprawicowy rząd Mariano Rajoya 

„Podczas burd, do których doszło po demonstracji, policja zatrzymała 45 osób, w tym 9 młodocianych” – poinformowały w komunikacie źródła policyjne. Dodano, że 40 osobom, w tym 12 policjantom, udzielono pomocy medycznej. Wszyscy poszkodowani odnieśli „lekkie obrażenia”.

W sobotnich demonstracjach w Hiszpanii wzięły udział tysiące ludzi. Apelowali oni do obywateli, aby masowo sprzeciwili się faworyzowaniu przez rząd instytucji finansowych kosztem zwykłych ludzi. Zarzucili rządowi korupcję i potępili „presję rynków finansowych”.

Premier Rajoy ostro tnie wydatki publiczne, aby uniknąć pożyczki ratunkowej i zredukować deficyt budżetowy do poziomu wymaganego przez UE.

Zakrojony na szeroką skalę program oszczędności ma przynieść 150 miliardów euro w latach 2012-2014. Na froncie fiskalnym Rajoy ma niewielkie pole manewru. Choć koszty obsługi długu ostatnio spadły, co zmniejszyło presję wywieraną na premiera, by zwrócił się o międzynarodową pomoc, to sytuacja na rynku w każdej chwili może się zmienić. Mimo drastycznych cięć w zeszłym roku rząd Hiszpanii musi ograniczyć wydatki o kolejne 20 miliardów euro w tym roku.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl