fot. uczestnicy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w Madrycie

Hiszpania: Ekstremalna Droga Krzyżowa w Madrycie w obronie dobrego imienia świętego Jana Pawła II

W Madrycie po raz kolejny odbyła się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Uczestnicy modlili się m.in. o pokój dla Ukrainy. Łączyli się także z tymi, którzy stanęli w obronie dobrego imienia świętego Jana Pawła II.

Ekstremalną Drogę Krzyżową zaszczepili na hiszpańskiej ziemi polscy jezuici. W tym roku 40-kilometrowa trasa prowadziła od parafii pw. św. Marii Soledad Torres Acosty, która leży na północy miasta, do podmiejskiego Colmenar Viejo.

„W nocy z piątku na sobotę w Polonii madryckiej zorganizowaliśmy Ekstremalną Drogę Krzyżową. Udział w niej wzięli parafianie z kapelanii polskich w Madrycie i pod Madrytem” – wskazał Robert Kobierecki, uczestnik.

W tym roku Ekstremalna Droga Krzyżowa miała szczególną intencję.

„Wyszliśmy z Las Tablas do Colmenar Viejo. 40 km to była nasza trasa. Zabraliśmy wszystkie intencje całej naszej Polonii w Madrycie, naszego księdza, naszych wszystkich opiekunów duchowych. Głównie poświęciliśmy tę Drogę Krzyżową, łącząc się ze wszystkimi marszami w Polsce w obronie naszego św. Jana Pawła II, naszego świętego kochanego. Nie damy go splamić. Będziemy zawsze walczyć o jego dobre imię. Dziękujemy, że mogliśmy przejść, dziękujemy, że mogliśmy iść w tej intencji” – podkreśliła  Anna Fryc, uczestnik EDK.

Choć trasa nie była łatwa, to jednak wśród uczestników panował dobry humor. Niektórzy pojechali wprost do pracy, inni – odpoczywać.

„Do zobaczenia za rok!” – słychać było przy pożegnaniach.

GALERIA

o. Marek Raczkiewicz CSsR

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl