Europejska Pielgrzymka młodych

„Wstań i bądź świadkiem. Apostoł Jakub czeka na ciebie” – pod takim hasłem w sierpniu 2022 r. odbędzie się Europejska Pielgrzymka Młodych do Santiago de Composteli. Miejscowy ordynariusz ks. abp Julián Barrio ma nadzieję, że pielgrzymów przywita osobiście papież Franciszek.

„Zachęcam wszystkich młodych w Europie, aby pielgrzymowali do Santiago” – powiedział ks. abp Julián Barrio, podczas prezentacji Europejskiej Pielgrzymki Młodych. Obecni byli m.in. przedstawiciele Episkopatów Włoch, Portugalii i Hiszpanii, organizatorzy ŚDM w Lizbonie 2023, władze regionalne oraz ponad stu wolontariuszy.

„Celebracja Europejskiej Pielgrzymki Młodych jest łaską Bożą na horyzoncie nadziei, aby młodzież mogła pokazać swoją wierność i przyjaźń z Jezusem. Prawdziwym celem pielgrzymki jest wolność serca, do której wzywa nas Bóg z Domu Apostoła Jakuba” – podkreślił ks. abp Barrio.

Apostoł przypomina o ewangelizacji, a Santiago może stać się miejscem, w którym rozpali się nadzieja.

„Miłość przemienia społeczeństwo, a znajdujemy ją w Jezusie Chrystusie. Ponadto jest ona nieodłączna od troski o potrzebujących i wykluczonych. Nasza diecezja jest otwarta dla wszystkich” – powiedział ks. abp Julián Barrio.

Następnie Rubén de Lis zaśpiewał oficjalny hymn Europejskiej Pielgrzymki Młodych. Uroczysta Msza św. w katedrze zakończyła prezentację.

Pierwotnie pielgrzymka młodych miała się odbyć w sierpniu br. Jednak z powodu pandemii została przełożona na 2022 r. Także Święty Rok Kompostelański został przedłużony o rok, aby każdy, kto chce mógł przybyć do grobu Apostoła Jakuba. Ks. abp Barrio ma nadzieję, że wśród pielgrzymów znajdzie się także Papież: “Oby Bóg zechciał, by Papież Franciszek pozdrowił was osobiście”.

o. Marek Raczkiewicz CSsR, Madryt/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl